La inițiativa Bisericii Maranata din Bristol, păstorită de fratele David Chelba, a avut loc o călătorie transculturală în „inima” Africii (Uganda), la care a participat un grup de 30 de persoane.
Știri
Lucruri mari pentru Dumnezeu [Școala de misiune din Madagascar]
![Lucruri mari pentru Dumnezeu [Școala de misiune din Madagascar] Lucruri mari pentru Dumnezeu [Școala de misiune din Madagascar]](https://www.apme.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0661-860x500.jpg)
Mulți purtăm diferite titluri si funcții și trebuie să le purtăm cu cinste si demnitate. Totuși identitatea noastră vine din părtășia zilnică cu Domnul Isus, nu din ceea ce facem.
Dumnezeu nu ne-a lăsat niciodată la pământ! [Știri din Liberia]
![Dumnezeu nu ne-a lăsat niciodată la pământ! [Știri din Liberia] Dumnezeu nu ne-a lăsat niciodată la pământ! [Știri din Liberia]](https://www.apme.ro/wp-content/uploads/2024/03/unnamed-2-860x500.jpg)
Prin harul lui Dumnezeu, vineri, 23 februarie, am încheiat segmentul de instruire în sala de clasă, iar toți cei 11 studenți au finalizat cu bine toate cursurile.
Rugăciunea – răspunsul biblic la defăimări
„ ...când suntem vorbiți de rău, ne rugăm.” (1 Corinteni 4:13)
Deschiderea oficială a Școlii de Misiune din Madagascar

Suntem binecuvântați pentru a fi o binecuvântare! Domnul Isus a spus ucenicilor Săi: „Mare este secerișul, dar puțini sunt lucrătorii! Rugați dar pe Domnul secerișului să scoată lucrători la secerișul Lui.”
Duminica Misiunii la Biserica Filadelfia din Cluj

În luna noiembrie am celebrat Duminica Misiunii împreună cu Biserica Filadelfia din Cluj, cu tema “Și cum vor auzi despre El?”